+905327484248 info@evimpiramit.com

FETHİYE’DE SATILIK YENİ EV KONUT PROJELERİ

 

Ev alma kararı ve şansı pek çok insanın başına sadece bir kez gelebilecek bir olaydır. Eğer Fethiye’de bir ev alma fırsatınız olursa karşınıza çıkacak en güzel seçeneklerden bir tanesi de; Fethiye’de ev-konut projeleridir. Daha ekonomik bütçelerle ev almak için projeden bir ev almak her zaman daha avantajlıdır.

FETHİYE’DE EV KONUT PROJELERİ; PROJEDEN EV ALMAK

 

Projeden bir mülk almanın çeşitli avantajları vardır. Proje henüz başlamadan; mülk bedelinin % 25-40’ı gibi bir miktarını peşin ödemek, tapu teslim aşamasına gelene kadar bir veya iki ara ödeme yapmak ve tapu teslim aşamasında kalan tutarı nakit ya da kredi yoluyla ödemek daha ekonomik bütçeyle ev almanın en kolay yoludur. Böylece bütçenizi fazla yormadan bir yuva sahibi olma şansına sahip olursunuz.

FETHİYE’DE EV KONUT PROJELERİ; YATIRIMCILARA ÖZEL!

Fethiye’deki gayrimenkul yatırımcıları yatırım tercihlerini çoğunlukla projeden mülk alarak değerlendirmektedir. Buradaki maksat karlılığı daha fazla arttırmaktır. Yapılacak inşaatın projeleri yetkili makamlarca onaylandığı tarihten itibaren üretilecek ürünlerin fiyatları belli oranlarda artmaya başlar.
Üretime fiilen başlanıp kaba inşaat bitirildiğinde bu fiyatlar ufak bir hareketlenmeyle biraz daha yükselir. Tüm üretim bitirilip yapı kullanım ruhsatı ve kat mülkiyeti tapusu tanzim edildiğinde mülkler nihai fiyatına ulaşır. Yatırımcılar tüm bu süreçleri en başında yakalamak ve maksimum kazancı görmek isterler.
Yatırımcı grubunun sürekli çalıştığı çeşitli üretici firmalar mevcuttur. Bu sayede projeden ürün alırken biraz daha fazla avantajlı fiyatlarla çalışılar ve bu durum da yatırımcıların kazancını biraz daha artırmaktadır.

FETHİYE’DE EV KONUT PROJELERİ; İSTEĞİNİZE GÖRE DİZAYN EDİN

Projeden bir ev almaya karar verdiğinizde en büyük avantajlarınızdan bir tanesi de; evinizin içini zevkinize göre tasarlayıp yaptırabilmenizdir. Üretici firmalar mülk sahiplerinden belli bir fiyat skalası doğrultusunda seçim yapmalarını isterler. Mutfak mobilyalarınızın rengi, iç kapılarınızın modeli ve rengi, laminant parke deseni ve rengi, ıslak zeminlerde kullanılacak seramiklerin deseni ve rengi tamamen sizin seçiminize bırakılmıştır.
Buradaki en önemli detay üreticinin size alternatif olarak sunduğu marka ve modeller (standartlar) üzerinden seçim yapabilmenizdir. Fakat ayrıca aradaki farkı üstlenmeniz kaydıyla kendi istediğiniz standartlarda ürün seçerek kendi zevkinize göre evinizi döşeyebilirsiniz.

FETHİYE’DE EV-KONUT PROJELERİ; İSTİHDAM

 

Üretici firmalar tarafından Fethiye’de ev-konut projeleri; inşaat sektöründe ciddi bir istihdam sağlamalarına sebep olmaktadır. Üretilen proje sayısı ne kadar fazla olursa; çalıştırılacak duvarcı, sıvacı, elektrikçi, kalıpçı, sıhhi tesisatçı, demir doğramacı, çatıcı sayısı da fazla olacaktır. Diğer bir deyişle; bu ustalara ve çalışanlara bir yıllık süre boyunca düşecek işgünü sayısı artacak ve gelirleri yükselecektir.
Bazı üretici firmalar İhtiyaç duyulan kalifiye personeli bünyelerinde barındırırken bazı firmalarda ihtiyaç halinde firma dışından “dış kaynak kullanımı” yoluyla bu ihtiyaçlarını giderirler. Çalışanların kaynağı neresi olursa olsun; bir yıl boyunca üretilen proje sayısının çokluğu ihtiyaç duyulan kadronun artmasına sebep olacaktır.

FETHİYE’DE EV KONUT PROJELERİ; EKONOMİK HAYATA KATKI

Fethiye’de ev-konut projelerinin sayısı arttıkça Fethiye iş ve ekonomi dünyasında çeşitli sektörlere de katkı sağlamaktadır. Şimdi bu sektörleri ve katkılarını sırasıyla inceleyelim.

Alt Üreticiler:

Bir binanın inşası için çoğunlukla üretici firma tek başına yeterli olmamaktadır. Çünkü inşaatın bileşeninde çok fazla iş kolu bulunmaktadır. Kalıpçı, sıvacı, marangoz (mobilyacı), duvarcı, olukçu, demir doğramacı, mermerci, elektrikçi, sıhhi tesisatçı, PVC üreticisi, alçıpan-kartonpiyer ustası, çatıcı gibi pek çok iş kolundan çeşitli üretimler ve hizmetler alınmaktadır.

Bayiler:

İnşaat sayısı arttıkça; her türlü inşaat malzemesi satan işletme, seramik, hazır beton, boya, vitrifiye ürünleri, ahşap doğrama, panel kapı ve laminant parke, güneş enerji sistemi üreticileri ve satıcıları gibi bayilerin satış hacimlerini artırmakta ve Fethiye piyasasına çok ciddi bir likit para akışına sebep olmaktadır.

Yetkili Servisler:

Üretilen binalarda kullanılan çeşitli sistemler, yetkili servislerinin bakım onarım kapsamına giren cihaz sayısının artmasına sebep olmaktadır. Bu cihazların tamamı garanti süresi içerisinde ve dolduktan yetkili servislere ciddi bir iş potansiyeli sağlayacaktır.
            

Konut Kredisi Veren Bankalar:

Üretilen ve satılan ürün sayısı arttıkça bu satışlar Fethiye’de bulunan kamu ve özel bankalarına da katkı sağlamaktadır. Evlerin satışı esnasında konut kredisi kullanıldığında bankaların kredi hacimleri ve dolayısıyla kredi satışları artmaktadır.
            

Emlakçılar: Üretilen ürün sayısının artışı sektörde emlakçılık veya gayrimenkul danışmanlığı yapan şirketlerinin portföy sayısının artmasını sağlamaktadır. Böylece emlakçılar ve gayrimenkul danışmanları yaptıkları satışlardan hizmet bedeli alarak iş hayatlarını sürdürmeye devam ederler.
            

Mimarlar Ve Mühendisler: Ürün sayısındaki artış mimar ve mühendisler tarafından hazırlanan proje sayısına direk tesir eder. Bu sayede mimar ve mühendislerin; karlılığı, verimliliği, iş tecrübeleri artar ve pazarda kendilerine daha güçlü bir yer edinirler.
            

Yapı Denetim Kuruluşları: 4708 sayılı “Yapı Denetimi Hakkında Kanun” ve “Yapı Denetimi Uygulama Yönetmeliği” hükümlerine göre; inşa edilen tüm yapıların denetim görevi yapı denetim kuruluşlarına verilmiştir. Bu mevzuat kapsamında çalışan ve bakanlıktan gerekli lisansları alan yapı denetim kuruluşları da artan inşaat sayısına göre daha fazla iş hacmine kavuşacaklardır.

FETHİYE’DE EV-KONUT PROJELERİ; DAİRE Mİ VİLLA MI?

 

Fethiye’de ev-konut projelerinin büyük kısmı daire olmakla birlikte belli bir kısmı da villa projesidir. Üreticiler için bazen villa projeleri sürümü daha yavaş olan projeler olarak gerçekleşmektedir.
Bir ev alma kararı verildiği andan itibaren en önemli konu bu iş için ayrılacak bütçenin tutarıdır. Bütçe tutarı alınacak mülkün çeşidine ve niteliğine direk tesir edecek en önemli kriterdir. Müstakil bir bahçe içerisinde kendinize ait havuz, otopark ve bir hobi bahçesinin bulunduğu güzel bir villada oturmayı hemen hemen herkes isteyecektir. Ancak hayallerinizi süsleyecek böyle bir villanın da belirli bir maliyeti olacaktır.
Fethiye’de bir mülk edinme kararı verdiğiniz andan itibaren karşınıza çıkacak en güzel fırsat Fethiye’de ev-konut projeleridir. Hem bütçenizi fazla yormadan ve hem de gönlünüze göre bir mülk sahibi olur ve burada yaşamanın keyfini çıkarırsınız. Bu fırsatı kaçırmayın!